“(AKLIMI SEVEYİM)”

Başak Kadını / Erkeği / Çocuğu (23 Ağustos – 22 Eylül)

Birazdan evine 20 kişilik bir misafir grubu gelecek. Yemek listesi mutlaka birkaç gün önceden hazırdı zaten. Ama önce eyeliner, sonra fön.. İşte şimdi hazırsın Başak kadını

Toprak burcu kadınlarının genel özellikleri arasında sabit olmaları gelse de başak kadınları tıpkı ikizler burcu gibi değişkendir. Ama bu özelliklerini İkizler kadını gibi kabul edeceklerini sanmıyorum Genellikle çok alıngan olan Başak kadınları bu huylarını ancak sevdiği insanlara karşı belli ederler ve ancak onlar tarafından eleştirildiklerinde kabul ederler. Bugüne dek her yerde uykuya en düşkün burç olarak başak kadınını gösterdiklerini okudum ama ben daha farklı düşünüyorum. Planlı ve programlı olan Başak kadını şartları gereği sabahları erkenden yol alanlardandır. Bunun sebebi de gece yatmadan önce zihinlerini boşaltabilme yetenekleri geliyor bence ve bu sayede çok derin ve kaliteli bir gece uykuları vardır. İtaat etmez ancak ettirirler. Giyimlerine, öz bakımlarına, lüksüne ve rahatlarına çok ama gerçekten çok düşkündürler. En rahat giyinmeyi seven başak kadınları bile o duşu almadan evden çıkamazlar. Titizliği ile ün salmış başak burcu için biraz kötü bir haberim var. Evet, titizdir ama önce güzel bir kahvaltı yapar sonra Türk kahvesini içer, sabah gazetesini de okuduktan sonra evet şimdi evi süpürebilirsin Çocuklarına karşı inanılmaz derece de tahamüllüdür. Yazının başında da belirttiğim gibi kendine, eşine veya tüm çevresine karşı ne kadar tutucu bir tavırda da olsa çocuğa “çocuk” gözüyle bakabilen en birinci burç başak kadınıdır. Ve bakarsanız genellikle genç yaşlarda çocuğum olsun hayali içine de hiç girmezler. İlişkilerinde ise mantıkla hareket ederler. Aşktan gözünün kör olduğu zamanlarda bile hayal ettiği ortam sağlanamadığında hırçınlaşır ve onu elde etmek için elinden her geleni yapar. Kendini çok beğenir, hatta öyle ki her durumda kendiyle gurur duyacak bir ortam yaratabilirler.

Başak erkeği.. Yine kadını ile uzaktan yakından alakası olmayan bir burçla karşınızdayız sayın okuyucular Plansız, programsız ve dağınıktırlar. Giyim kuşam konusunda genellikle spor kıyafetleri tercih eden başak erkeğinin sanırım en dağınık olduğu mekan arabasıdır. Arabası yoksa kendi odasıdır. Evliyse o çoraplar mutlaka baş köşededir (evet bu bir Türk geleneği ancak bence bu geleneği bizlere katan başak erkekleridir, teşekkürler) Ancak tüm bu vurdumduymaz tavırlar onlara çok olumlu bir özellik katar o da “hayattan zevk alabilme kabiliyetleri” hem de her koşulda. Başak erkeği mutludur, flörtözdür, kendine güvenir. Genellikle geç yaşlarda evlenir ya da hiç evlenme taraftarı olmazlar. Eğer bir başak erkeğiyle birlikteyseniz ve evlilik hayalleri kuruyorsanız annesiyle iyi geçinin derim. Baskın bir anneye sahip başak erkekleri mutlaka annelerinin sözünü dinleyeceklerdir.

Başak çocuğu da tıpkı kadını ve erkeği gibi kız ve erkek çocuklarında belirgin farklılıklar gösterirler. Daha bebeklik yaşta evin sorumluluğunu üstüne alabilecek bir başak kızınız mı var yoksa ortalıkta gülümseyerek kelebekler peşinde koşan bir başak oğlunuz mu? Yüzlerine baktığınızda narin görünen başak çocukları her işi kendileri becerirler ve bundan büyük haz duyarlar. Duyarlıdırlar, her çocuğun fark edemeyeceği şeyleri keşfetmeyi severler. Yani bu biraz çokça soru demektir ama cevapladığınız her soru size yol, su, elektrik olarak geri dönecektir merak etmeyin Mükemmelliyetçi olan başak çocuklarına sevgi ve destekle yaklaşmanız çok önemlidir. Öğrenmeye çok açıktır hatta ne kadar çok öğrenirse hayat onun için daha kolay bir hal alacaktır. Başak burcu bir çocuğa sahipseniz çoğu zaman zorlanmayacağınızı belirtmek isterim. Yalnız ona iyinin de bu hayatta yeterli olabileceğini, her şeyin mükemmel olmak zorunda olmadığını öğretebilirseniz çok daha mutlu bir hayatları olacağını düşünüyorum.

Ezgi Diler Karaboğa