“( BEN SEÇİLMEM SEÇERİM)”

Oğlak Kadını / Erkeği / Çocuğu (22 Aralık – 21 Ocak)

Sanırım burçlar arasında kendinden en emin burç oğlaklardır. Mesafeli göründüklerine bakmayın, onlara sevgiyle ve bolca ilgiyle yaklaşın olur mu?

Oğlak kadınları genellikle ciddi bir görünüme sahiptirler. İnandıkları ve koydukları kurallar dışına çıkmazlar ve kimsenin de bu kurallar dışına çıkmasını istemezler. Bunca kurala uyarak hayattan zevk almayı başarabilen nadir burçlardandırlar. Özgüvenleri yüksektir, alımlı ve çalışkandırlar. Zaten çalışmak zorundadırlar çünkü parayla saadet olmaz ama oğlak kadınlarına göre olur Sabırlıdırlar, sorumluluktan kaçmazlar, mantıklıdırlar. Sanırım bazı konularda yakın burçlar birbirlerini takip ediyor. Tıpkı yay kadınları gibi oğlak kadınları da sürekli kendilerini arayış içindedirler. Bu arayışı tamamlayana kadar zor bir yapıya sahip olan oğlak kadınları, kendileri için uygun ortamı yarattıklarında (ki önünde sonunda bu ortamı yaratacaklardır) bambaşka bir yapı içerisine girerler. Güzel bir iş, çalışkan ve ilgili bir eş, bir de çocuk sahibi olduklarında oğlak burcu için hayattan uçuk beklentiler sahip olma fikirleri tamamen son bulur. Soğukkanlı ve hırslı yapıları önlerine koydukları hedefler konusunda onlara güç verir. Yani oğlak kadınları aslında hayatı çevresi için değil daha çok kendisi için zor hale getirecek kurallar koyar. Bencil bir yapıya sahip olmadıklarını da bu özelliklerden anlayabiliriz. Biraz daha az kural biraz daha az hırs ve çokça ılıman yaklaşımla etrafınızdaki güzelliklerin daha rahat farkına varabilirsiniz oğlaklar… Tek atış, tek şans

Oğlak erkekleri de tıpkı kadını gibi toplum kurallarının dışına çıkmayı sevmez. Çalışkandır. Sosyal hizmetlerde, gelecek nesillere fayda sağlayacak işlerde görev almaktan büyük zevk duyarlar. Sanırım tüm burçlar arasında anne ve babasından çok kardeşlerine en düşkün burç oğlaklardır. Bir oğlak erkeği ile ilişki yaşamaya başladıysanız önceliğiniz onunla arkadaş olmaya çalışmak olmalıdır. İlişkilerinde son derece tedbirli olan oğlak erkekleri için güven olmazsa olmazdır. Sadıktır ancak başkaldırıya kesinlikle katı bir tutum içerisinde karşılık verecektir. Anlattıklarımdan yola çıkarak burçlar kuşağının en ciddisi diyebiliriz sanırım. Yalan söylemekten hiç hoşlanmazlar, realist ve sabittirler.

Oğlak çocukları için öncelikle güzel haberleri verelim. Peşinden koşmak zorunda kalmayacağınız bu temkinli ve sevimli çocuklar çoğunlukla sakin, düzenli ve mutlu bir yapıya sahiptirler. Temkinli demişken her konudan bahsedebiliriz bu yüzden diğer burçlara nazaran biraz daha geç konuşur ve yürürler. Yaptı mı en iyisi olsun ister de ondan annesi Yemeye çok düşkündürler, bu yüzden aman yemek saatlerini geciktirmeyin işte o zaman seslerinin yükselmesi an meselesidir. Tepkilerini kolay kolay belli etmezler. Yani çok çabuk olgunlaşan oğlak bebeklerini uzun kahkahalar atarken pek göremezsiniz. Ama merak etmeyin uzun uzun ağlamazlar da.. Oğlak çocuğu kolay oyalanır. Saatlerce kendi kendilerine renkli oyuncakların olduğu bir odada oynayabilirler. Genellikle sözünüzden çıkmayan oğlak çocukları ancak yakın ilişki kurdukları kişilere karşı sevecen ve güler yüzlü tavırlar sergilerler.

Maalesef bebeklik ve ilkokul çağında çok çabuk hastalanırlar ancak bu dönemi atlattıklarında daha sağlıklı olurlar. İçine kapanık bir yapıya sahip olan oğlak çocuklarının mutlaka diğer çocuklarla bir araya getirilip sosyalleştirilmeleri gerekmektedir. Aksi halde çekingen ve korkak yetişmelerine sebep olabilirsiniz. Sessiz, nazik ve destekleyicidirler. Hem de yaşları kaç olursa olsun… Yani eğer bir oğlak çocuğuna sahipseniz aslında çok zorlanmayacaksınız demektir. Sadece lütfen biraz ciddiyet ama nedir o yaptığınız çocuk çocuk hareketler

Ezgi Diler Karaboğa